Rozmowy, fotografia, kawa… czyli “Cafe pod Migawką”

Pierwsze spotkanie w “Cafe pod Migawką” już za nami. W imieniu 4Photo i CIMu serdecznie dziękuję wszystkim, którzy mimo mrozu zechcieli uczestniczyć w naszym spotkaniu. Miło mi Was wszystkich poznać.
Gościem honorowym spotkania był artysta fotografik Stanisław Michalski, który prócz wykładu na temat fotografii zechciał również pokazać i uchylić rąbka tajemnicy swojej twórczości. Sądząc po opiniach uczestników każdy znalazł tu coś dla siebie. Zarówno osoby pochłonięte tą pasją, jak i zupełnie raczkujący amatorzy.  Mam nadzieję, że to spotkanie zachęci uczestników do innego, bardziej twórczego spojrzenia na sztukę jaką jest fotografia, a “malowanie światłem” stanie się bardziej kreatywne i wolne od stereotypów.

Przy aromatycznej kawie spotkało się ponad 40 osób by spędzić sobotnie przedpołudnie z podobnymi do siebie pasjonatami fotografii. Można powiedzieć, że spotkanie miało charakter “międzynarodowy” ponieważ wzięły w nim udział nie tylko osoby z Zagłębia ale również ze Śląska np. Katowic, Bytomia czy Tarnowskich Gór. Chyba bez żadnych oporów można powiedzieć, że zarówno Sosnowiec jak i fotografia łączą 🙂 .

Uczestnicy przed spotkaniem zostali poproszeni o przyniesienie swojej JEDNEJ, według nich najciekawszej fotografii. Niektóre osoby miały dylemat by wybrać tę jedyną ale fotografia to również sztuka wyboru, nie ukrywam, że wcale nie łatwa. Przyniesione fotografie zostały skrupulatnie omówione przez naszego gościa. Można było usłyszeć wiele cennych rad, podpowiedzi i wskazówek. Z ponad kilkunastu fotografii Pan Stanisław Michalski wyróżnił cztery, które uznał za najciekawsze. Jedna, która przypadła naszemu gościowi szczególnie do gustu została nagrodzona upominkami sponsorowanymi przez CIM i 4Photo.  Zwycięzcą konkursu na najlepszą fotografię został Krzysztof Kadis z Bytomia. Serdeczne gratulacje !!!

Już dziś zachęcam do udziału w kolejnym spotkaniu w “Cafe pod Migawką”. O szczegółach na pewno będę informować. Tym czasem zachęcam do śledzenia Grupy 4Photo na facebooku ponieważ w najbliższych dniach pojawi się tam pytanie konkursowe nawiązujące do sobotniego spotkania.

Zapraszam do obejrzenia mojego reportażu z sobotniego spotkania, a już za miesiąc znowu spotkamy się w “Cafe pod Migawką”.

Do zobaczenia.

O 4Photo i “Cafe pod Migawką” w namasce.pl . Zachęcamy do lektury i polubienia świetnego portalu dla konkretnych.

4Photo w NAMASCE.PL

Poniżej sprawcy całego zamieszania. Gość spotkania Stanisław Michalski, członkowie Grupy Fotograficznej 4Photo: Monika Gruszewicz, Piotr Łatacha, Tomasz Malkowski i Wojciech Skórka, oraz pracownicy sosnowieckiego Centrum Informacji Miejskiej.

Napisz komentarz


*

O mnie

"Obiektyw aparatu jest jak oko mistycznego cyklopa... jest wszechwidzące: ukazuje nam cały świat... bogaty świat... staje się naszym okiem, wzbogaca umysł, bawi, uczy i zadziwia"- Henryk Latoś Tu możecie spojrzeć na świat moimi oczami... zapraszam.

Najnowsze zdjęcia

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress