Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie – Szalom na Szerokiej

Kategoria: Ludzie,Wydarzenia — Dodano: 19 lipca 2014

W dniach od 26 czerwca do 6 lipca w Krakowie po raz 24  odbył się największy Festiwal Kultury Żydowskiej – Szalom na Szerokiej. W tym roku przewodziły cztery hasła promujące ideę festiwalu: Aszkenaz, mizrach, Dybuk i kibuc.  Dwa pierwsze to określenia członków społeczności żydowskiej –  Aszkenaz to określenie z Księgi Rodzaju odnoszące się do kultury Żydów z Europy Środkowej i Wschodniej, a mizrach po hebrajsku znaczy “wschód”. Dybuk to duch, który nie może zaznać spokoju w zaświatach i bierze w posiadanie ciało żywej osoby, natomiast kibuc to określenie osad zakładanych od 1910 roku na terenach Palestyny, w których podstawą było uwspólnotowienie życia jej członków.

Kazimierz Krakowski zachwycał jeszcze bardziej. Było barwnie, muzycznie, wesoło. Radosna atmosfera roztaczała się w koło. To miejsce, do którego wciąż chce się wracać. Do zobaczenia za rok.

Szalom na Szerokiej   Szalom na Szerokiej Szalom na Szerokiej Szalom na Szerokiej Szalom na Szerokiej Szalom na Szerokiej Szalom na Szerokiej Szalom na Szerokiej Szalom na Szerokiej Szalom na Szerokiej Szalom na Szerokiej Szalom na Szerokiej  Szalom na Szerokiej Szalom na Szerokiej Szalom na Szerokiej Szalom na Szerokiej Szalom na SzerokiejSzalom na Szerokiej Szalom na Szerokiej Szalom na Szerokiej Szalom na Szerokiej Szalom na Szerokiej Szalom na Szerokiej Szalom na Szerokiej Szalom na Szerokiej Szalom na Szerokiej Szalom na Szerokiej Szalom na Szerokiej Szalom na Szerokiej Szalom na Szerokiej Szalom na Szerokiej Szalom na Szerokiej Szalom na Szerokiej Szalom na Szerokiej Szalom na Szerokiej Szalom na Szerokiej Szalom na Szerokiej Szalom na Szerokiej Szalom na Szerokiej

 

Napisz komentarz


*

O mnie

"Obiektyw aparatu jest jak oko mistycznego cyklopa... jest wszechwidzące: ukazuje nam cały świat... bogaty świat... staje się naszym okiem, wzbogaca umysł, bawi, uczy i zadziwia"- Henryk Latoś Tu możecie spojrzeć na świat moimi oczami... zapraszam.

Najnowsze zdjęcia

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress