4Photo w CIM-ie po raz czwarty

Kategoria: Wystawy — Tagi: , , — Dodano: 28 kwietnia 2012

Od 28 kwietnia w mini galerii w Centrum Informacji Miejskiej w Sosnowcu można oglądać kolejną z cyklu wystawę Grupy 4Photo. Tym razem prezentowane prace są mojego autorstwa.

Do tej pory można było oglądać przede wszystkim architekturę Sosnowca. Była to niszczejąca dzielnica Środula, częściowo nieistniejące już Imperium Woźniaków, jak również nowoczesne oblicze Sosnowca na miarę XXI wieku.

Przyszedł czas by pokazać, że to 110- letnie miasto to nie tylko tony betonu , stali i szkła ale również piękne oazy zieleni. Niewątpliwie najpiękniejszym i najspokojniejszym parkiem w Sosnowcu jest  Park “Leśna” w Kazimierzu Górniczym.

Nie dociera tu zgiełk miasta, jak do parków na Środuli czy Parku Sieleckiego.  Znajduje się on w jednej z najbardziej oddalonych od centrum dzielnic miasta, gdzie można uciec od zgiełku, pośpiechu i “cywilizacji”. Park jest darem górników z kopalni KWK “Kazimierz” dla okolicznych mieszkańców. Pracownicy kopalni samodzielnie wytyczali ścieżki, mostki  i ustawiali ławki. W parku znajduje się jezioro, mały lasek, oraz około  2 kilometrów ścieżek spacerowych z ławkami i placami zabaw dla najmłodszych.  Można tu znaleźć również amfiteatr z muszlą koncertową, a także mini-zoo,  które jest główną atrakcją kazimierskiego parku.  Park “Leśna” to jednocześnie oaza spokoju pośród betonowej  dżungli Sosnowca, w której żyjemy, jak i  relikt poprzedniej epoki,  nieco zapomniany ale jakże piękny.

Napisz komentarz


*

O mnie

"Obiektyw aparatu jest jak oko mistycznego cyklopa... jest wszechwidzące: ukazuje nam cały świat... bogaty świat... staje się naszym okiem, wzbogaca umysł, bawi, uczy i zadziwia"- Henryk Latoś Tu możecie spojrzeć na świat moimi oczami... zapraszam.

Najnowsze zdjęcia

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress